Phishing

Phishing - hrozba dekády

Se vzrůstající komplexností IT systémů je pro lidi těžké držet krok s posledními trendy. Sofistikovanost firewallů, IDS, EDR roste a pro útočníky je tak nejslabším článkem uživatel. V poslední době útočníkům v přípravě útoků nezřídka pomáhá také umělá inteligence, která dokáže generovat důvěryhodné obrázky, videa, zvuk i text. Pryč jsou časy, kdy ve phishingových e-mailech stačilo hledat gramatické chyby, dnes jsou psány perfektní češtinou.

Image

Rybář - jednorázový phishing

Tato služba jednorázově prověří vaši organizaci. Po vzájemné dohodě a stanovení přesného scénáře rozešleme e-maily, které budou obsahovat vodítka k tomu, že jde o phishing. Kampaň necháme nějakou dobu běžet a následně ji vyhodnotíme v závěrečné zprávě.

Porybný - průběžné vzdělávání a testování

Služba má za cíl průběžně vzdělávat vaše zaměstnance, aby byli obezřetní a nedali se snadno útočníkem zmanipulovat. Po objednání připravíme první phishingovou kampaň. Následně budeme průběžně uživatele školit a během roku testovat. Metoda průběžného vzdělávání vede prokazatelně k nejlepším výsledkům a je vysoce efektivní i z hlediska nákladů.

Pytlák - black box phishing

Simuluje reálný útok - o vaší společnosti zjistíme z veřejných zdrojů potřebné informace a pokusíme se různými způsoby zaútočit. Vše s ohledem na to, aby to nezpůsobilo škody, které by ale při reálném útoku opravdu vznikly. Mimo sady běžných útoků disponujeme i méně známými.

Proč zvolit nás

Roky na IT bezpečnostních projektech nás naučily, jak útočníci přemýšlí a co dělají.

  • Testy vybíráme citlivě s ohledem na zákazníka
  • Každé testovací kolo vyhodnotíme a popíšeme ve zprávě
  • Nabízíme phishing jako službu - jde o průběžné testování a vzdělávání