O nás

Náš příběh

Naši zakladatelé mají více než 15 let praxe v oblasti IT. Dlouho spolupracovali v přední české firmě Profinit, která dodává software globálním zákazníkům. Marek se specializoval na vývoj, bigdatová řešení a spolupráci s univerzitami, zatímco Mirek rozšiřoval své znalosti infrastruktury. V roce 2022 se rozhodli založit vlastní bezpečnostní firmu Sec4good.

Naším cílem je pomáhat firmám - zejména malým a středním - s kyberbezpečností. Tyto společnosti často nemají dostatečné zdroje na vybudování vlastního bezpečnostního týmu a jsou tak zranitelné vůči útokům. Proto vyvíjíme nástroj Mungo, který cílí právě na tento segment. Začíná jednoduchým dotazníkem a pokračuje automatizovaným skenem s cílem poskytnout přehledné doporučení na zlepšení bezpečnosti.

Mimo to poskytujeme konzultace, GAP analýzy ISO 27001, NIS2, DORA, provádíme penetrační testy, phishingové kampaně, audity cloudu atd.

2023

V tomto roce došlo k založení společnosti a získávání prvních zákazníků. rok to byl úspěšný a tak jsme v lednu 2024 mohli přejít z full remote fungování na hybrid a zařídit si stálé kanceláře v Praze, Strašnicích.

Pokročilá ochrana vaší firmy

Antivirové programy jsou dnes standardem, jsou nainstalovány ve více než 90 % počítačů; a 60 % mobilních telefonů. Delší dobu už nenabízejí jen ochranu proti virům, ale často i ochranu proti ransomware, trackování pomocí cookies nebo ochranu bankovních údajů.

Spolupracujeme s firmou Bitdefender a v této oblasti nabízíme její produkty.

Z průzkumů vyplývá, že 25 % firem ze segmentu SME nezálohuje. 30% zálohuje na zařízení umístěné ve stejné kanceláři. Stačí požár nebo vloupání a chod celé firmy může být ohrožen.

Pomůžeme vám vaše data správně zálohovat a vzniklé zálohy pravidelně testovat.

GDPR platí již několik let, ale stále existují společnosti, které nejednají plně v souladu se zákonem o ochraně osobních údajů.

V případě zájmu můžeme provést audit, který vám řekne, jestli je vše v pořádku.

Šifrování a data loss protection - zkráceně DLP - nastupuje v okamžiku, kdy máte vyřešeno zálohování a vaše síť, stanice a aplikace jsou již dobře chráněny. Jde o další stupeň, kdy se snažíte zabránit tomu, aby citlivá data četl někdo nepovolaný.

Nabízíme moduly HSM, které jsou nejbezpečnějším způsobem, jak uložit certifikáty a generovat šifrovací klíče.

Pro zajištění DLP využíváme produktů firmy Acronis.

Image
Image

Náš přístup k bezpečnosti

Při poskytování našich služeb a tvorbě produktů se držíme tří základních zásad:

  • Dostupné řešení

    Pokud nejste pilot formule jedna, nenabídneme vám formuli. Chápeme, že bezpečnost neprodává a tak hledáme cenově dostupná řešení.

  • Jednoduché užívání

    Pokud je řešení složité, uživatelé ho nebudou chtít používat, budou hledat kroky, jak ho obejít. Vybíráme proto tak, aby se uživatelé dokázali s výsledkem sžít.

  • Neustálé vylepšování a školení

    Hrozby se neustále vyvíjí a tak je třeba neustále uživatele školit a vylepšovat bezpečnostní mechanismy.

Čtyři kroky k bezpečnější společnosti

Jak vypadá spolupráce s námi?

Vyhledání hrozeb

Phishing, penetrační testy, nebo jen analýza současného stavu ukáže, co je vhodné změnit. V přehledné zprávě navrhneme další kroky včetně orientačních nákladů.

Instalace nových komponent, zavedení nových procesů

Naši partneři vám zajistí dodávku hardware, software. Instalaci můžete nechat na nás. Pomůžeme navrhnout nové procesy.

Školení, konzultace

Naše služby nabízíme v osobním režimu, ale i vzdáleně, nejčastěji prostřednictvím Microsoft Teams. Pro školení ale preferujeme osobní kontakt.

Podpora, řešení bezpečnostních incidentů

Chcete mít jistotu, že se na nás můžete v pracovní dobu obrátit s bezpečnostními problémy? Využijte naší podpory.

Image